Dział: RADIO

Dodano: Listopad 19, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polskie Radio chce zastrzec nazwę "Muzyka ciszy" - to tytuł audycji Niedźwieckiego

Marek Niedźwiecki "Muzykę ciszy" prowadził 1 listopada (fot. Marcin Zawadzki/Radio 357)

Polskie Radio chce zastrzec znak towarowy "Muzyka ciszy", nazwę okolicznościowej audycji i serii płyt Marka Niedźwieckiego.

Radio pod koniec października wystąpiło do Urzędu Patentowego RP o opatentowanie słownego znaku "Muzyka ciszy". Spółka nie odpowiedziała na pytanie "Press" o powody tego kroku.

Marek Niedźwiecki przez lata prowadził w Programie III Polskiego Radia audycję "Muzyka ciszy" w takie dni jak 1 listopada czy Wielki Piątek. Pod tą nazwą ukazywała się również seria płyt.

Marek Niedźwiecki odszedł z Trójki w maju, po tym jak dyrekcja anteny unieważniła głosowanie "Listy przebojów Trójki" i publicznie zarzuciła mu manipulację przy liczeniu głosów. Niedźwiecki dołączył do zespołu Radia 357, tworzonego przez byłych dziennikarzy Programu III. W tym roku 1 listopada poprowadził "Muzykę ciszy" w ramach Radia 357 przedpremierowo na platformie Open.fm.

(KOZ, 19.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.