Dział: RADIO

Dodano: Listopad 19, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ernest Zozuń zwolniony dyscyplinarnie z Polskiego Radia

Zwolnienie dyscyplinarne przyniesiono Ernestowi Zozuniowi do domu (fot. Piotr Molecki/East News)

Polskie Radio dyscyplinarnie zwolniło wieloletniego dziennikarza Trójki Ernesta Zozunia - ustalił "Press". Od anteny odsunięto Sylwię Héjj i Mariusza Owczarka, którego oddelegowano do Informacyjnej Agencji Radiowej.

W Polskim Radiu uważają, że zwolnienie Ernesta Zozunia ma związek z jego występem przed senacką komisją kultury, przed którą w maju krytycznie wypowiadał się na temat zarządzania Polskim Radiem.

Z naszych informacji wynika, że dyscyplinarkę przyniesiono Zozuniowi do domu. Spółka nie odniosła się w środę wieczorem do naszych pytań w tej sprawie.

Ernest Zozuń powodów zwolnienia nie komentuje i zapowiada, że sprawa znajdzie finał w sądzie.

Po tym jak dyrektorem Trójki 20 sierpnia został Michał Narkiewicz-Jodko, Ernest Zozuń został oddelegowany do Informacyjnej Agencji Radiowej na trzy miesiące. W Polskim Radiu pracował od 1988 roku, był m.in. korespondentem w Iraku i Moskwie. W Trójce przygotowywał m.in. audycję "Trzy strony świata". Kiedy dyrektorem Programu III był Kuba Strzyczkowski, Zozuń kierował redakcją aktualności.

Jak ustalił "Press", dyrekcja Trójki odsunęła od anteny wydawczynię Sylwię Héjj, byłą kierowniczkę redakcji publicystyki anteny. Z naszych informacji wynika, że obecny szef redakcji publicystyki kulturalnej Piotr Majewski miał jej przekazać, że dyrekcja straciła do niej zaufanie.

Z kolei do Informacyjnej Agencji Radiowej oddelegowany został dziennikarz muzyczny Trójki Mariusz Owczarek, związany z anteną od 1997 roku. Kierował redakcją muzyczną.

Sylwia Héjj i Mariusz Owczarek, podobnie jak Ernest Zozuń, kierowali redakcjami w Trójce, kiedy dyrektorem anteny był Kuba Strzyczkowski.

(KOZ, 19.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.