Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Giertych: Czarneckiemu przedstawiono koncepcję przejęcia TVN 24

Według Romana Giertycha, Leszek Czarnecki miał nie przyjąć oferty udziału w przejęciu TVN 24 (fot. Piotr Molecki/East News)

Biznesmenowi Leszkowi Czarneckiemu przedstawiono koncepcję udziału w projekcie wykupienia TVN 24 - twierdzi mecenas Roman Giertych. Discovery oświadcza, że nie wiedziało o takich planach.

"Władza uznała, że Czarnecki jest osobą, która mogłaby być zaakceptowana przez akcjonariuszy TVN, gdyby zdecydowali się na sprzedaż swojego kanału informacyjnego. Koncepcję tę przedstawiono przed wyborami prezydenckimi. Twierdzono, że pomysł przejęcia stacji TVN 24 został ustalony z premierem Mateuszem Morawieckim podczas jego prywatnego spotkania z osobą, która później przedstawiła ofertę Czarneckiemu" - napisał Roman Giertych w oświadczeniu opublikowanym w sobotę na Facebooku.

Według Giertycha "po ewentualnym przejęciu stacji proponowano dostarczanie reklam ze spółek skarbu państwa, a po pewnym czasie wykup stacji przez spółki skarbu państwa za kwotę wielokrotnie wyższą od ceny zakupu". Mecenas napisał, że Leszek Czarnecki nie przyjął oferty.

- Discovery nie wiedziało o żadnych planach dotyczących TVN 24 opisanych przez Romana Giertycha ani nie uczestniczyło w rozmowach dotyczących sprzedaży stacji - mówi Marcin Barcz, dyrektor komunikacji korporacyjnej TVN Grupa Discovery.

- O tym, że PiS chce wykupić TVN 24 za pomocą spółek skarbu państwa, plotki krążyły już od dawna. Nie jest to pierwsze doniesienie tego rodzaju. Że to się odbywało w ten sposób, wcale mnie nie dziwi. Jest to wysoce prawdopodobne, to metoda, którą przyjęto na Węgrzech - komentuje Jakub Bierzyński, prezes agencji OMD.

- Viktor Orbán w ten sposób rozprawił się z niezależnymi mediami, że przez podstawionych czy skorumpowanych biznesmenów przejmował tytuły. Podobny proces przechodziły media w Rosji, gdzie także za pomocą zaprzyjaźnionych z Kremlem oligarchów przejęto w zasadzie prawie wszystkie niezależne media - dodaje Bierzyński.

(KOZ, 16.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.