Dział: PRASA

Dodano: Listopad 13, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"The New Yorker" zwolnił dziennikarza, który masturbował się podczas wideokonferencji

Jeffrey Toobin jest uznanym dziennikarzem z wieloletnim dorobkiem (fot. Wikimedia Commons/Gage Skidmore)

"The New Yorker" zwolnił Jeffreya Toobina, który masturbował się w czasie wideokonferencji. Do kompromitującego zdarzenia doszło ponad trzy tygodnie temu. 

60-letni dziennikarz poinformował na Twitterze o tym, że został po 27 latach pracy zwolniony z magazynu.

Incydent miał miejsce w przerwie wideokonferencji. Jeffrey Toobin tłumaczył później, że był przekonany, że kamera jest wyłączona. Bezpośrednio po zdarzeniu został zawieszony nie tylko przez "New Yorkera", ale także przez stację telewizyjną CNN, z którą współpracował.

Jeffrey Toobin jest uznanym dziennikarzem z wieloletnim dorobkiem oraz analitykiem prawnym CNN. Podczas sprawy Iran-Contras w latach 80. pełnił funkcję zastępcy radcy w Departamencie Sprawiedliwości, później napisał kilka książek, w tym o sprawie O.J. Simpsona, na podstawie której powstał serial telewizyjny nagrodzony Emmy. Od lat 90. w "The New Yorker" i od 2002 roku jako współpracownik CNN brał udział w wielu ważnych wydarzeniach, opisywał m.in. głośne procesy sądowe.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MAC, 13.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.