Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 10, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Samuel Pereira nie jest już redaktorem naczelnym Tvp.info

Samuel Pereira redaktorem naczelnym Tvp.info był od sierpnia 2017 roku (screen Twitter.com/ TVP Info)

Samuel Pereira, w wyniku zmian w strukturze Telewizji Polskiej, po ponad trzech latach stracił stanowisko redaktora naczelnego serwisu Tvp.info - ustalił "Press".

Redakcja Tvp.info była dotychczas w strukturach Ośrodka Kanałów i Serwisów Internetowych TVP, kierowanego przez Kubę Sufina. Decyzją zarządu spółki serwis podlega od kilku dni Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

- Jest to krok w kierunku integracji oferty linearnej i online'owej z lepszym wykorzystaniem posiadanych przez TVP zasobów. TAI bowiem rozbudowuje kompetencje w produkcji oraz dystrybuowaniu informacji poza telewizją linearną - tłumaczy Jacek Kurski, prezes TVP. Wyjaśnia, że integracja redakcji portalu Tvp.info z TAI wpłynie na rozbudowanie oferty informacyjnej TVP w internecie i mediach społecznościowych, a także na "efektywniejsze wykorzystanie dziennikarzy i posiadanych materiałów redakcyjnych".

W TAI utworzono redakcję mediów interaktywnych, której kierownikiem został Daniel Liszkiewicz, dotychczas zastępca kierownika redakcji publicystyki. Samuel Pereira, dotychczasowy redaktor naczelny Tvp.info, objął stanowisko zastępcy kierownika redakcji mediów interaktywnych ds. Tvp.info. Funkcję redaktora naczelnego serwisu pełni Jarosław Olechowski, dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Samuel Pereira redaktorem naczelnym Tvp.info był od sierpnia 2017 roku. Poprzednio był zastępcą kierownika redakcji publicystyki Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Do TAI trafił w marcu 2016 roku. Wcześniej pracował w "Gazecie Polskiej Codziennie". W ostatnich dniach był krytykowany za poziom swoich relacji z wyborów w USA.

(KOZ, 10.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.