Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 03, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP cytuje fałszywe konto liderki Strajku Kobiet na Twitterze i tłumaczy, że to błąd edytorski

Autorem wpisu był twórca satyryczny znany jako Człowiek Bóbr, który podszył się pod Martę Lempart, liderkę Ogólnopolskiego Strajku Kobiet (screen Wiadomosci.tvp.pl)

"Oprócz tego zatankowany boeing 747 cargo i wolny pas startowy" - taki wpis z Twittera rzekomo napisany przez Martę Lempart pojawił się w materiale "Wiadomości" TVP o postulatach Strajku Kobiet. Po emisji TVP tłumaczyło, że był to błąd edytorski.

W poniedziałek w materiale Krzysztofa Nowiny-Konopki o protestach kobiet w związku z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego zakazującym aborcji w głównym wydaniu "Wiadomościach" TVP pokazano rzekomy wpis liderki Ogólnopolskiego Strajku Kobiet Marty Lempart. W twitterowym poście miała napisać "Oprócz tego zatankowany boeing 747 cargo i wolny pas startowy", odnosząc do postulatów, jakie Strajk Kobiet przedstawił rządowi. 

Jednak autorem wpisu nie była Lempart, lecz twórca satyryczny znany jako Człowiek Bóbr, który podszył się pod aktywistkę, co zresztą widać w rozwinięciu nazwy użytkownika. Materiał natychmiast wywołał falę komentarzy w mediach społecznościowych, a TVP w odpowiedzi wydało oświadczenie. 

(03.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.