Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 02, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT: wywiad z Dudą po debacie prezydenckiej w TVP nie był naruszeniem przepisów

Przewodniczący KRRiT stwierdził, że rozporządzenie o debatach w TVP "nie określa zasad komentowania debaty przez kandydatów bezpośrednio po jej zakończeniu" (fot. Piotr Molecki/East News)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie stwierdziła naruszenia przez Telewizję Polską przepisów w pokazaniu po lipcowej debacie prezydenckiej TVP rozmowy z ubiegającym się o reelekcję prezydentem Andrzejem Dudą.

Skargę do KRRiT w tej sprawie złożył Juliusz Braun, członek Rady Mediów Narodowych i były prezes TVP. "Bezpośrednio po zakończeniu debaty (odbyła się 17 czerwca - przyp. red.) na antenie TVP info nadana została trwająca ponad 10 minut wypowiedź jednego z kandydatów, urzędującego prezydenta Andrzeja Dudy, który w gmachu TVP i na tle baneru TVP swobodnie rozwijał swoje odpowiedzi udzielone podczas debaty i szeroko, krytycznie odnosił się do wypowiedzi kontrkandydatów. Żaden z innych kandydatów nie miał takiej możliwości" - napisał w skardze. Braun uznał, że narusza to ustawowe powinności nadawcy publicznego i zasady określone w Kodeksie Wyborczym. "Stanowi też próbę obejścia przepisów zawartych w Rozporządzeniu KRRiT w sprawie szczegółowych zasad i trybu przeprowadzania debat przez Telewizję Polską" - uznał członek RMN.

Przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski w odpowiedzi na skargę Brauna stwierdził, że rozporządzenie dotyczące organizowania debat przez TVP "nie określa zasad komentowania debaty przez kandydatów bezpośrednio po jej zakończeniu".

(KOZ, 02.11.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.