Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 30, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jeff Bezos może kupić CNN

Jeff Bezos jest właścicielem m.in. Amazona i dziennika "The Washington Post" (fot. Wikimedia Commons/Steve Jurvetson)

Jeff Bezos, najbogatszy człowiek na świecie, z majątkiem szacowanym na 189 mld dolarów, jest - według nieoficjalnych doniesień - zainteresowany zakupem informacyjnej stacji telewizyjnej CNN.

Założyciel i właściciel Amazona oraz m.in. dziennika "The Washington Post" miałby się przygotowywać do złożenia oferty po tym, jak pojawiły się doniesienia, że AT&T chce sprzedać kilka swoich biznesów. Koncern ma szukać zwrotu kosztów poniesionych na zakup w 2018 roku za 85 mld dolarów TimeWarner (obecnie WarnerMedia).

Miliarder i bliskie mu źródła nie potwierdzają tych informacji. Charles Gaspario, korespondent Fox News, który jako pierwszy wspomniał o możliwości zmiany właścicielskiej, napisał zaś, że nie nastąpi to szybko.

(MAC, 30.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.