Dział: INTERNET

Dodano: Październik 27, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT i PBI rozpoczęły prace przygotowawcze umożliwiające pomiar widowni online

Prezentacja wyników może nastąpić już w listopadzie (fot. Andrea Piacquadio/Pexels.com)

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpoczęła z Polskimi Badaniami Internetu prace przygotowawcze, których celem jest opracowanie porozumienia umożliwiającego pomiar widowni platform wideo.

KRRiT podała, że w ramach realizowanego przez regulatora programu Telemetria Polska powstał zespół projektowy, który "przygotuje zasady współpracy dotyczące pomiaru oglądalności kanałów telewizyjnych dystrybuowanych przez internetowe platformy OTT".

Dzięki skryptom i regułom kategoryzacji zarówno nadawcy, jak i reklamodawcy mają mieć możliwość uzyskania informacji o czasie kontaktu z danym kanałem telewizyjnym wraz z liczbą osób oglądających/słuchających.

"Założenia projektu pozwalają, już na etapie pilotażu, objąć pierwsze serwisy typu OTT pełnym raportowaniem" - poinformowała Krajowa Rada. Według niej prezentacja wyników może nastąpić już w listopadzie 2020 roku.

(KOZ, 27.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.