Dział: REKLAMA

Dodano: Październik 22, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wojewódzki z Palikotem będą tworzyć piwa z dodatkiem olejków z konopi

Tomasz Czechowski, Janusz Palikot i Kuba Wojewódzki pozują na tle krzewów konopi, bo ich piwo ma zawierać olejek z tej rośliny (fot. materiały prasowe)

Kuba Wojewódzki i Janusz Palikot założyli spółkę Przyjazne Państwo. Firma będzie sprzedawała wyprodukowane na jej zlecenie napoje alkoholowe i bezalkoholowe z dodatkiem olejków z konopi - CBD. 

O utworzeniu spółki Wojewódzki i Palikot poinformowali na środowej konferencji. Jej pierwszym produktem będzie piwo kraftowe górnej fermentacji w stylu IPA z dodatkiem CBD - olejków uzyskiwanych z konopi. Nowa marka piwa będzie się nazywała BUH. Jej warzeniem zajmie się małopolski Browar Tenczynek. Rynkowy debiut zapowiedziano na listopad. 

Podczas konferencji Palikot wyjaśniał, że w produktach Przyjaznego Państwa znajdzie się dodatek w postaci olejku CBD, który jest dopuszczony do użytku w Polsce. Wielokrotnie podkreślał jego zdrowotne działanie. 

Za komunikację społeczną i marketingową oraz kreację marki i jej wizerunek odpowiedzialni będą Wojewódzki oraz Tomasz Czechowski z wrocławskiego browaru Doctor Brew. Palikot zajmie się dystrybucją i finansami. Na środowym spotkaniu poinformował, że kapitał zakładowy spółki wynosi 100 tys. zł. Zapowiedział, że wkrótce zostanie zasilony do 4 mln zł.  

Nie wiadomo, ile będzie kosztowała butelka piwa nowej marki - ma to być między 9 a 20 zł. Pod koniec roku w ofercie mają się pojawić kolejne dwa produkty, nie podano jednak szczegółów.

Wiadomo, że spółka będzie sprzedawała także bezalkoholową wersję nowego piwa, szampan i mocniejsze alkohole. Wszystkie napoje będą zawierały olejki CBD. Produkcję napojów spółka będzie zlecała. 

Na konferencji Wojewódzki mówił, że nazwa spółki, Przyjazne Państwo, wiąże się z polityczną przeszłością jej współzałożyciela. Palikot był bowiem przewodniczącym sejmowej komisji o takiej nazwie. Teraz jest prezesem Tenczyńskiej Okovity SA, firmy produkującej piwa rzemieślnicze. Dawniej był właścicielem lubelskiego Polmosu, producenta m.in. wódki Żołądkowej Gorzkiej. 

Wojewódzki jest już właścicielem dwóch restauracji o nazwie "Niewinni czarodzieje". Prowadzi swój talk-show w TVN.

Na pytanie "Presserwisu" o nastawienie stacji wobec nowej działalności Wojewódzkiego Joanna Górska, dyrektorka działu PR Grupy, odpowiedziała: - Nie komentujemy działalności biznesowej naszych gwiazd, o ile nie ma ona związku ze współpracą z TVN Grupa Discovery.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MTK, 22.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.