Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 20, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Aktor zarzuca cenzurowanie scen z postacią geja w serialu TVN Siedem

Maciej Łagodziński nie przedłużył kontraktu na kolejny sezon serialu "Zakochani po uszy" (fot. materiały prasowe)

Aktor Maciej Łagodziński, grający geja w serialu TVN Siedem "Zakochani po uszy", rezygnuje z występowania w produkcji. Zarzucił cenzurowanie scen z jego udziałem pod wpływem skarg widzów do KRRiT. Stacja odpowiada, że rezygnacja ze scen erotycznych nie ma związku z orientacją seksualną postaci.

"Nie przedłużyłem kontraktu na kolejny sezon" - powiedział Maciej Łagodziński (znany m.in. z reklam sieci Play) w rozmowie z Mikołajem Milcke na kanale Mistrzowie Drugiego Planu. Dodał, że była to jego decyzja. Aktor opowiadał, że grana przez niego postać Pawła Lenartowicza, geja, została zmarginalizowana.
"Na początku serial był kręcony bardzo równościowo i na równi była traktowana postać nieheteronormatywna z postaciami hetero. No i nagle pod wpływem skargi kogoś do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, że pokazują pocałunek dwóch mężczyzn albo jakąś tam scenę łóżkową, która po prostu była przytulaniem się, więc to jakby nie ma nic do rzeczy. No i panie producentki serialu wystraszyły się jakichś kar i pod tym pretekstem odcinki zostały ocenzurowane przez nie wstecz" - tłumaczył Łagodziński w rozmowie z Mikołajem Milcke.

Biuro prasowe TVN Discovery Polska przekazało, że postać Pawła Lenartowicza jest budowana przez scenarzystów na bieżąco, a "jej losy ewoluują z każdym sezonem, podobnie jak ma to miejsce w przypadku każdej innej postaci w tej produkcji". "»Zakochani po uszy« to serial z klasyfikacją wiekową od lat 12 - wiąże się to z pewnymi ograniczeniami nałożonymi przez KRRiT, dlatego produkcja musiała podjąć decyzję o rezygnacji ze scen, które są jednoznacznie erotyczne. Zmiana ta dotyczy wszystkich wątków serialu i nie ma żadnego związku z orientacją seksualną postaci granej przez pana Macieja Łagodzińskiego".

"Homoseksualny wątek bohatera jest cały czas w serialu kontynuowany i rozwijany. Zarówno produkcja jak i scenarzyści pozostawali w stałym kontakcie z panem Maciejem, który był informowany na bieżąco o planach dotyczących jego postaci. W TVN Grupa Discovery cenimy i akceptujemy różnorodność. Wyrazem tych przekonań są również nasze produkcje i programy, w których regularnie podejmujemy temat osób oraz grup narażonych na wykluczenie czy nieświadome uprzedzenia" - wyjaśnia biuro prasowe nadawcy.

Maciej Łagodziński pozostaje na planie "Zakochanych po uszy" do połowy listopada.

(KOZ, 20.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.