Dział: REKLAMA

Dodano: Październik 19, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wnioskująca o upadłość Codemedia w 2019 roku miała 9,6 mln zł straty

Agencja Codemeida działała przez 11 lat (screen: Codemedia.pl)

Agencja mediowa Codemedia, która rok temu złożyła wniosek o upadłość, zakończyła 2019 rok stratą 9,6 mln zł netto. Sąd odrzucił wniosek o upadłość spółki bez likwidacji majątku.

W 2019 roku spółka miała 31,5 mln zł przychodów - o 40,4 proc. mniej, niż rok wcześniej. Jej strata netto to 9,6 mln zł (w 2018 roku firma miała 368 tys. zł zysku).

W październiku 2019 roku Codemedia złożyła wniosek o upadłość. Jako powód wskazano niewypłacalność obsługiwanych przez agencję firm TXM SA i Basel Olten Pharm. Po tym, jak warszawski Sąd Rejonowy odrzucił w maju 2020 roku wniosek o upadłość firmy bez likwidacji majątku, właściciel Codemedia odwołał się od tej decyzji. - Złożyliśmy odwołanie od postanowienia sądu i wciąż czekamy na decyzję, nie działamy – mówi Piotr Bieńko, prezes Codemedia, który przez ostatni rok zajmował się doradztwem. - Nie prowadzę działalności gospodarczej – podkreśla.

Klientami Codemedia były m.in. 3M Poland, Agata, sklepy Komfort, Indykpol, Verco, CUK Ubezpieczenia, Merc, Bioderma.

(IKO, 19.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.