Dział: PRASA

Dodano: Październik 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agnieszka Mazuś i Paweł Buczkowski wicenaczelnymi "Dziennika Wschodniego"

Agnieszka Mazuś i Paweł Buczkowski pracują w "Dzienniku Wschodnim" od kilkunastu lat (fot. Maciej Kaczanowski/Dziennik Wschodni)

Agnieszka Mazuś i Paweł Buczkowski zostali zastępcami redaktora naczelnego "Dziennika Wschodniego" (Corner Media). Zastąpili Jerzego Szubielę, który pożegnał się z firmą.

Mazuś była dotychczas wydawczynią, a Buczkowski kierownikiem działu online (jako wicenaczelny również zajmuje się głównie online). - Jestem przekonany, że to silne wzmocnienie redakcyjne i przyniesie spodziewane rezultaty – mówi "Presserwisowi" Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny tytułu. - Jerzy Szubiela postanowił od września kontynuować karierę poza Corner Media – dodaje.

Agnieszka Mazuś w "Dzienniku Wschodnim" pracuje od 2004 roku, to jej pierwsza praca. Odpowiada za "Tygodnik Puławski", serwis internetowy i dział wideo, przez ostatnie kilka lat jako wydawca.

Paweł Buczkowski pracę w "DW" podjął dwa lata później. Zaczynał jako dziennikarz, m.in. w oddziale w Puławach. Od 2010 roku był redaktorem i community managerem w dziale online, w styczniu 2019 roku został kierownikiem tego działu. Wcześniej był związany z lubelskim oddziałem "Gazety Wyborczej".

Jak wynika z danych ZKDP, w sierpniu "Dziennik Wschodni" sprzedawał średnio ogółem 3161 egz. (spadek o 23 proc. w stosunku do sierpnia 2019 roku).

(JSX, 16.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.