Dział: INTERNET

Dodano: Październik 16, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

YouTube blokuje QAnon i inne teorie spiskowe

Teoria spiskowa QAnon zakłada, że prezydent USA potajemnie walczy z sekretnym satanistycznym kultem pedofilów, który kontroluje amerykański rząd i wpływa na światowych liderów (screen YouTube.com/CBS Sunday Morning)

Platforma YouTube podjęła kroki, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się teorii spiskowych. Nowe zasady zabraniają publikowania treści promujących m.in. teorię QAnon czy Pizzagate. 

W czwartek firma ogłosiła na blogu, że aktualizuje zasady dotyczące szerzenia nienawiści i nękania, aby "usuwać więcej treści związanych z teoriami spiskowymi, które usprawiedliwiają przemoc w świecie rzeczywistym".

Nowe zasady zabraniają publikowania treści promujących QAnon, czyli rozległej społeczność zwolenników teorii spiskowych, mówiących o tym, że sekretny, satanistyczna sekta pedofilów kontroluje amerykański rząd i wpływa na światowych liderów, a prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump z nimi walczy. Kasowane będą też treści powiązane z teoriami spiskowymi, takimi jak Pizzagate, która twierdzi, że czołowi Demokraci i hollywoodzkie elity prowadzą podziemną grupę przemytników seksualnych z piwnicy pizzerii w Waszyngtonie.

Zgodnie z nową polityką YouTube "treści, które grożą lub nękają kogoś, sugerując, że jest współwinny" szkodliwej teorii, takiej jak QAnon czy Pizzagate, będą usuwane. Filmy omawiające teorie spiskowe nadal będą jednak dozwolone.

Inne media społecznościowe również podjęły kroki w celu zatrzymania rozprzestrzeniania treści związanych z teoriami spiskowymi. W ubiegłym tygodniu Facebook zaostrzył zasady dotyczące treści o QAnon i porównał je do "zmilitaryzowanego ruchu społecznego", który stawał się coraz bardziej brutalny. W tym tygodniu kilka mniejszych platform, w tym Pinterest i Etsy, także ogłosiło nowe ograniczenia dotyczące QAnon.

(BAE, 16.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.