Dział: TELEWIZJA

Dodano: Październik 14, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prawicowe media o zatrzymaniu "dziennikarza TVN"

TVN Turbo pokazuje „Złodziei” w niedziele o godz. 13 (fot. Wojciech Artyniew/ Press)

"Dziennikarz TVN zatrzymany przez CBA. Jest podejrzany o udział w grupie przestępczej, która wyłudzała miliony złotych" - takie tytuły pojawiły się w prawicowych serwisach. Chodzi o współprowadzącego program "Złodzieje" w TVN Turbo, byłego złodzieja.

Centralne Biuro Antykorupcyjne poinformowało we wtorek o zatrzymaniu siedmiu osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Jej członkowie mieli powoływać się na wpływy w organach ścigania i państwowych spółkach oraz podejmować się pośrednictwa w załatwieniu spraw za łapówki. Czterem członkom grupy prokuratura postawiła zarzuty, m.in. przyjęcia korzyści majątkowych o wartości 1,3 mln zł. Pozostali usłyszeli zarzuty wręczenia łapówek.

Portale Wpolityce.pl oraz Tvp.info podawały, że według ich nieoficjalnych źródeł jednym z zatrzymanych jest Marek K. "Dziennikarz TVN zatrzymany przez CBA" - wybijały oba serwisy. Serwis Dorzeczy.pl z kolei zatytułował newsa: "Dziennikarz TVN w rękach CBA", a Wprost.pl poszło najdalej: "CBA zatrzymało gwiazdę TVN Turbo?".

Tymczasem już w marcu 2016 roku serwis Natemat.pl pisał o Marku K.: "Jeszcze kilka lat temu jeden z nich był złodziejem, a drugi policjantem, który wsadził go za kratki. Dziś wspólnie prowadzą program »Złodzieje«, w którym ujawniają metody i triki przestępców". 

Press
Press

TVN Turbo pokazuje „Złodziei” w niedziele o godz. 13. Dotychczas wyemitowane odcinki są dostępne na platformie Player.pl. "Program prowadzą »Elvis« i »Fryzjer« - były policjant zajmujący się kradzieżami oraz nawrócony złodziej, znający wiele numerów od podszewki" - podaje w opisie Player. 

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(MTK, 14.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.