Dział: PRASA

Dodano: Październik 06, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Były naczelny "Kuriera Lubelskiego" rozstał się z Polska Press

Dariusz Kotlarz z "Kurierem Lubelskim" związany był od 2002 roku (screen: YouTube/Studio Video Kuriera Lubelskiego)

Dariusz Kotlarz, były redaktor naczelny "Kuriera Lubelskiego" i do niedawna prezes oddziału Polska Press Grupy w Lublinie, z końcem września rozstał się z firmą.

Kotlarz w rozmowie z "Presserwisem" nie chciał powiedzieć, kto podjął decyzję o rozwiązaniu umowy. Potwierdził jedynie, że z firmą rozstał się za porozumieniem stron pod koniec września. Nie zdradza, co będzie robił dalej. - Z Dariuszem Kotlarzem rozstaliśmy się za porozumieniem stron - informuje natomiast Joanna Pazio, rzeczniczka Polska Press Grupy.

Jak dodaje Kotlarz, był na kontrakcie, dlatego nie obowiązywało go zawarte w kwietniu porozumienie. 20 kwietnia PPG w związku z pandemią obniżyła pracownikom o 20 proc. wynagrodzenia i wymiar czasu pracy. W czasie obowiązywania porozumień spółka nie rozwiązywała umów o pracę z przyczyn leżących po stronie pracodawcy. 1 października PPG przywróciła wynagrodzenia i wymiar czasu sprzed pandemii.

Dariusz Kotlarz w "Kurierze Lubelskim" pracował od 2002 roku. Od 2006 był jego wicenaczelnym, a od 2008 roku – redaktorem naczelnym. W 2014 roku został prezesem oddziału PPG w Lublinie (szefową "Kuriera" została wtedy Sylwia Szewc-Koryszko). Na początku maja br. Kotlarz z powodów osobistych zrezygnował z funkcji prezesa oddziału Polska Press Grupy w Lublinie. Obecnie p.o. prezeską jest Joanna Parczyńska.

Jak wynika z danych ZKDP, w lipcu średnia sprzedaż ogółem "Kuriera Lubelskiego" wyniosła 2212 egz. (spadek o 7,83 proc. w porównaniu z lipcem 2019 roku).

(JSX, 06.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.