Dział: PRASA

Dodano: Październik 01, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sąd: Nisztor może pisać o Bońku

Zbigniew Boniek znalazł się na okładce ostatniego wydania "Gazety Polskiej"

Sąd umorzył postępowanie w zakresie zabezpieczenia zakazującego Piotrowi Nisztorowi i wydawcy "Gazety Polskiej Codziennie" publikacji na temat prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

"Dostałem info od prawników, że roczny zakaz pisania o @BoniekZibi (nałożony na mnie skandaliczną decyzją sędziego Wagnera) został uchylony" - napisał w środę na Twitterze Nisztor.

- Sąd nie uchylił zakazu, stwierdzając, że był niezasadny. Cofnęliśmy wniosek o zabezpieczenie i sąd umorzył postępowanie w tym zakresie – wyjaśnia "Presserwisowi" mec. Maciej Ślusarek, pełnomocnik Bońka.

Piotr Nisztor opublikował w "GPC" cykl artykułów o przeszłości Zbigniewa Bońka i jego działalności jako prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na początku sierpnia napisał m.in., że Boniek w przeszłości "wychwalał gen. Jaruzelskiego". Sąd Okręgowy w Warszawie w ramach zabezpieczenia na początku września zakazał na rok Nisztorowi i Forum SA (wydawcy "GPC") publikacji na temat Bońka w kontekście zarzutów m.in. o powiązania z SB czy uprawianie nepotyzmu.

17 września Boniek oświadczył, że postanowienie sądu wywołało "falę komentarzy o rzekomym »kneblowaniu mediów«, cenzurze prewencyjnej, blokowaniu otwartej dyskusji społecznej", w związku z tym poprosił "swoich prawników, by wsparli wniosek strony pozwanej o zniesienie zabezpieczenia powództwa w każdej z prowadzonych (...) spraw".

(JSX, 01.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.