Dział: PRASA

Dodano: Październik 01, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nagroda im. Dariusza Fikusa dla Magdaleny Gałczyńskiej z Onetu

W 2019 roku Magdalena Gałczyńska otrzymała też nagrodę Grand Press za tekst „Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości” (screen YouTube.com/Press Club Polska)

Magdalena Gałczyńska z Onetu zdobyła Nagrodę im. Dariusza Fikusa za cykl śledczych tekstów "Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości". Nagrodę Dziennikarstwa Ekonomicznego Press Club Polska otrzymał Bartłomiej Godusławski za cykl publikacji w "Dzienniku Gazecie Prawnej" na temat afery GetBack.

Rada Press Club Polska przyznała w środę również Nagrodę Specjalną - Karolinie Bacy-Pogorzelskiej i Piotrowi Czabanowi za wielomiesięczne, uwieńczone sukcesem wysiłki na rzecz ewakuacji z Syrii małżeństwa dziennikarzy Assmy i Omara Al-Halabich i ich rodziny. Podczas gali Baca-Pogorzelska zapowiedziała, że połowę nagrody przekażą na fundację "Światło dla Syrii". 

Laureaci konkursu otrzymują dyplom oraz 10 tys. zł.

Zdobywczyni Nagrody im. Dariusza Fikusa Magdalena Gałczyńska w 2019 roku otrzymała nagrodę Grand Press w kategorii News za tekst "Farma trolli w Ministerstwie Sprawiedliwości".

Organizatorem konkursu o Nagrodę im. Dariusza Fikusa jest Press Club Polska. Dariusz Fikus od 1989 roku był redaktorem naczelnym "Rzeczpospolitej". Dwa lata później objął stanowisko prezesa wydającej wówczas "Rz" Presspubliki. Obie funkcje pełnił do śmierci w 1996 roku.

(BAE, 01.10.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.