Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 22, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wydawca Piko.pl z ponad 3 mln zł zysku

W 2019 roku przychody wydawcy Piko.pl wzrosły o 79,03 proc. (screen Pikio.pl)

Wydawca Piko.pl i Lelum.pl zakończył rok 2019 z 11,01 mln przychodu netto. Zysk netto spółki Iberion wyniósł 3,03 mln. W tym roku uruchomiła już sześć nowych serwisów tematycznych.

Jak wynika z opublikowanego w Krajowym Rejestrze Sądowym sprawozdania spółki, jej przychody ze sprzedaży - w porównaniu z 2018 rokiem - wzrosły o 79,03 proc. Z kolei zysk netto spółki wzrósł o 28,64 proc.

Koszty działalności operacyjnej spółki w ubiegłym roku wzrosły o 116,14 proc., z 3,32 mln zł do 7,18 mln zł, a koszty wynagrodzeń prawie dwukrotnie. W zeszłym roku Iberion wydał na wynagrodzenia 3,14 mln zł (wzrost o 71,15 proc.).

Iberion uruchomił w tym roku już sześć serwisów. Wśród nich Wawainfo.pl - serwis lokalny dla mieszkańców Warszawy, Techgame.pl - serwis technologiczny, Smakosze.pl - serwis kulinarny, Swiatzwierzat.pl - serwis dla miłośników zwierząt, Zdrogi.pl - serwis motoryzacyjny, a także Swiatradosci.pl. Jeszcze w tym roku spółka  uruchomi także serwis rolniczy.

Oprócz wymienionych serwisów do portfolio grupy Iberion należą również Lelum.pl - serwis dla kobiet, Pikio.pl - serwis rozrywkowo-newsowy, Biznesinfo.pl - serwis o biznesie i finansach, Zestadionu.pl - serwis sportowy, Pacjenci.pl - serwis o zdrowiu, Turyści.pl - serwis o turystyce i podróżach i WTV.pl - telewizja internetowa.

Spółka Iberion jeszcze w czerwcu zeszłego roku nazywała się HGA Media. Rebranding nastąpił kilka miesięcy po tym, jak w marcu "Superwizjer" TVN ujawnił, że firma prowadziła serwis Raportdnia.pl (wcześniej noszący nazwę Newsweb.pl), zajmujący się publikacją zmyślonych lub zmanipulowanych tekstów. Serwis został zamknięty przed emisją reportażu. Firma na kryzys zareagowała też uruchomieniem serwisu factcheckingowego Antyfake.pl.

(BAE, 22.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.