Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 22, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Gabriela Darmetko odchodzi z Trójki

Gabriela Darmetko w Trójce pracowała od 2006 roku, z przerwą w latach 2007-2010 (screen: YouTube/Gabriela Darmetko)

Dziennikarka Gabriela Darmetko po 14 latach odchodzi z Programu III Polskiego Radia. Jak mówi, nie godzi się na to, jak potraktowano Marka Niedźwieckiego.

O swojej decyzji Darmetko poinformowała w poniedziałek na Facebooku. "Dzisiaj złożyłam wypowiedzenie. Tu zaczęłam moje dorosłe życie, tu poznałam niesamowitych ludzi i przeżyłam miliony cudownych chwil. Rozstaję się z Polskim Radiem, nie z Trójką. Bo Trójka to zespół, który nawet rozsiany po świecie jest zespołem. Bo Trójka to słuchacze, którzy są z nami na dobre i na złe, bo Trójka to stan umysłu. I tego nikt i nic nie zmieni. Do usłyszenia gdzieś, kiedyś..." - napisała.

- Nie godzę się na to, co się dzieje. To, jak potraktowano Marka Niedźwieckiego i całą resztę naszych kolegów - mówi "Presserwisowi". Jak dodaje, chce komercyjnie zająć się tworzeniem podcastów.

Darmetko pracowała w Trójce w latach 2006-2007, a następnie od 2010 roku. Przygotowywała relacje reporterskie, a także audycje, m.in. "Pokolenie Y", "Trójkowa powtórka z rozrywki", "Prawdy sprawdzone", a od niedawna "Kuchnia z jajem" i "Byle do 13". W latach 207-2010 pracowała w Programie I Polskiego Radia i Radiu Bis.

Po tym, jak w maju dyrekcja Trójki unieważniła głosowanie na "Listę przebojów Trójki" i publicznie zarzuciła jej twórcy Markowi Niedźwieckiemu manipulację przy liczeniu głosów, rozgłośnię opuściło wielu związanych z nią od dawna osób, m.in. Piotr Kaczkowski, Wojciech Mann, Piotr Stelmach. Część wróciła, kiedy dyrektorem anteny został Kuba Strzyczkowski, który jednak stracił stanowisko 20 sierpnia. Nowym dyrektorem Trójki został Michał Narkiewicz-Jodko. Według zapowiedzi nowego kierownictwa w rozgłośni ma być więcej muzyki i kultury, a mniej publicystyki i programów politycznych.

W okresie czerwiec-sierpień udział Programu III Polskiego Radia po raz pierwszy w historii badania Radio Track spadł poniżej 4 proc. - do 3,9 proc.

(JSX, 22.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.