Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł dziennikarz muzyczny Ryszard Wolański

Napisana przez Ryszarda Wolańskiego historia Eugeniusza Bodo została wyróżniona w kategorii Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku

W Warszawie w wieku 77 lat zmarł dziennikarz muzyczny Ryszard Wolański. Od 1972 roku był związany z Polskim Radiem, a od 1978 z TVP. Poinformowało o tym Polskie Radio RDC.

Ryszard Wolański był autorem wielu radiowych i telewizyjnych reportaży o tematyce jazzowej. Jest współautorem programów telewizyjnych: "Klub Jazzowy Studia Gama", "Vademecum jazzu", "Panorama Jazzu Polskiego", "Telemuza", "Telemuzak", "Bez próby", "Studio Orzech". Jest również autorem ponad 2 tys. audycji radiowych o tematyce jazzowej: "Panorama jazz", "Swingowe granie", "Poznajemy style jazzowe", "Jazz tradycyjny".

W 2012 roku jego książka pt. "Eugeniusz Bodo. Już taki jestem zimny drań” została wyróżniona w kategorii Najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku.

(AMS, 21.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.