Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szydłowska, Masłowska i Mazolewski na antenie Newonce.radio

Agnieszka Szydłowska jedną z audycji poprowadzi z Dorotą Masłowską (fot. materiały prasowe)

Agnieszka Szydłowska, Dorota Masłowska i Wojciech Mazolewski poprowadzą audycje w internetowej rozgłośni Newonce.radio. W poniedziałek startuje jej nowa ramówka. 

Agnieszka Szydłowska na antenie Newonce.radio będzie pojawiała się trzy razy w tygodniu. W środy o 18 ze swoją autorską audycją muzyczną "PS Gra”, w czwartki o 20 z przeglądem i komentarzem do wydarzeń kulturalnych w "Tygodniku" oraz we wtorki o 20 w audycji „Godzina czasu”, którą współprowadzić będzie Dorota Masłowska. Według zapowiedzi do wspólnego programu mają one zapraszać osoby nieprzeciętnego formatu. Ich pierwszym gościem będzie reżyserka Agnieszka Holland. Z kolei w poniedziałek o 20 Szydłowska porozmawia z Markiem Niedźwieckim.

- Obserwowaliśmy z przykrością aferę wokół radiowej Trójki, z którą każdy z nas miał styczność - mniej lub bardziej oficjalną. Do Agnieszki Szydłowskiej zadzwoniliśmy już kilka dni po jej rozstaniu z Programem III i jesteśmy zaszczyceni, że zdecydowała się przyjąć naszą propozycję współpracy - opowiada Michał Michalski, prezes Newonce.media. - To jest nowy etap w życiu Newonce.radio, na pewno wyzwanie dla Agnieszki, ale także wyjątkowo wyraźny sygnał dla całej branży - radio internetowe to nie zabawka czy fanaberia - dodaje Michalski.

Jacek Sobczyński, media owner serwisu Newonce.net, będzie gospodarzem interwencyjnej pozycji "Mam sprawę". Max Cegielski wspólnie z Nicolą Le Strange poprowadzi "Txt". Audycję "Coś osobliwego" będzie mieć prof. Aleksandra Przegalińska, futurolożka i filozofka.

W listopadzie na antenie pojawi się program "Mono", który poprowadzi producent Lanek, współpracujący m.in z Taco Hemingwayem. Wojciech Mazolewski będzie gospodarzem audycji "Jazz fajny jest" - wcześniej program pod takim tytułem prowadził w Programie III Polskiego Radia.

O muzyce z Wysp Brytyjskich ma być audycja "Święty Bass", którą poprowadzą Miły ATZ & Phunk’ill. Na antenie z audycjami pojawią się również producentka i kompozytorka Chloe Martini i Marek Fall.

Nowe audycje trafią także do pasma sportowego, nadawanego od poniedziałku do piątku między 16 a 18. Siatkarz Andrzej Wrona i Paweł Pyziak w "3 setach z Wroną" będą podsumowywać co tydzień wydarzenia z siatkarskich boisk. Grzegorz Sobieszek, trener sportów walki i założyciel Academii Gorila w audycji "Z bani" ma przybliżać sylwetki osób, których życie zmienił ten rodzaj sportu.

Do grona prowadzących "Bolesne poranki" dołączą didżejka i wokalistka Sara Sudoł, czyli Young Leosia oraz raper Krzy Krzysztof. Głównymi gospodarzami poranków nadal będą Piotr Kędzierski oraz raper i autor tekstów Arek "Ras" Sitarz.

Nowa ramówka Newonce.radio promowana jest hasłem "Traktujmy się poważnie".

Newonce.radio rozpoczęło nadawanie w marcu 2018 roku. Razem z serwisami Newonce.net i Newonce.sport oraz magazynem drukowanym "Newonce.paper" tworzy grupę Newonce.media. Średnia liczba odsłuchań podcastów to 800 tys. miesięcznie.

(KOZ, 21.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.