Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zbigniew Adamkiewicz wygrał proces z TVP

Sąd Pracy uznał, że dyscyplinarne zwolnienie Zbigniew Adamkiewicza z TVP było bezpodstawne (fot. Jakub Kaminski/East News)

Zbigniew Adamkiewicz, były szef Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej, wygrał proces z TVP o zwolnienie dyscyplinarne. TVP musi wypłacić mu odszkodowanie.

Sąd Pracy uznał, że dyscyplinarne zwolnienie Adamkiewicza było bezpodstawne. Dodatkowo zasądził na jego rzecz odszkodowanie w wysokości trzech pensji (tych ostatnich przed zwolnieniem) z odsetkami i dodatkami, a także przyznał, że pracodawca powinien przywrócić go na poprzednie stanowisko.
Adamkiewicz nie jest jednak zainteresowany powrotem do TVP.

Dyrektorem APTiF został 1 lipca 2013 roku, kiedy powołano tę jednostkę, łącząc Agencję Produkcji Telewizyjnej (APT) i Agencję Filmową. Po zmianie zarządu telewizji w styczniu br. obowiązki szefa APTiF przejął Wojciech Hoflik. - "Zostałem zwolniony dyscyplinarnie za to, że nie dołączyłem załącznika do wniosku na posiedzenie zarządu w grudniu 2015 roku – mówił Zbigniew Adamkiewicz "Presserwisowi" w 2016 roku. - To pretekst, bo wniosek został przez zarząd przyjęty, a umowa podpisana. Wniosek dotyczył produkcji nowego serialu dla TVP 1 pt. „Małgośka”. Zgodnie z uchwałą zarządu podpisano na ten serial umowę z firmą ATM Grupa, ale nowy zarząd TVP wycofał się z niej. Zbigniew Adamkiewicz przepracował w TVP 25 lat.

(AMS, 21.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.