Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 17, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Piotr Stelmach ponownie odchodzi z Trójki

Piotr Stelmach z Trójką jest związany od 1996 roku (fot. Piotr Molecki/East News)

Dziennikarz muzyczny Piotr Stelmach opuszcza Program III Polskiego Radia. W środę złożył wypowiedzenie na ręce dyrektora Trójki Michała Narkiewicza-Jodki.

Informację Stelmach podał na swoim facebookowym profilu. "Dwadzieścia cztery lata. Połowa mojego dotychczasowego życia. Od później jesieni 1996 roku do dziś. To lekcja, podczas której uczyłem się, jak pielęgnować i spełniać marzenia. To czas, który dał mi zbyt wiele, by kiedykolwiek o nim zapomnieć. A dał mi przede wszystkim Was - moich Bliskich. Dziękuję Wam. Za wierność w stereo. I za wszystkie kolory, które rysowały moją codzienność. Wierzę, że to nie jest ostatni z naszych wspólnych obrazków, które miały w ten sposób powstać. (...) Jeszcze nie raz wrócę na tym profilu ze wspomnieniami. Z Trójki. Bo przecież jest ich tak wiele... Do wkrótce. I niech będzie energia!" - napisał dziennikarz.

 

Po tym, jak w maju dyrekcja Trójki unieważniła głosowanie na "Listę przebojów Trójki" i publicznie zarzuciła Markowi Niedźwieckiemu manipulację przy liczeniu głosów, Stelmach złożył wypowiedzenie.

"To, co w ostatnich dniach stało się z tym radiem, zatruło w bezpardonowy sposób moje wyobrażenia o zarządzaniu tak piękną, intymną i emocjonalną materią oraz kierowaniu tymi, którzy ją tworzą. Bo radio i ludzie radia taką materią są" - napisał wtedy na Facebooku. Wrócił, kiedy dyrektorem anteny został Kuba Strzyczkowski (stracił stanowisko 20 sierpnia).

Wczoraj Piotr Stelmach nie chciał komentować sprawy.

Pracę w Trójce rozpoczął w 1996 roku. Był gospodarzem audycji "Offensywa", a wcześniej prowadził m.in. "3maj z nami", "Świat na topie" i "Muzyczną pocztę UKF".

W okresie czerwiec-sierpień udział Programu III Polskiego Radia po raz pierwszy w historii badania Radio Track spadł poniżej 4 proc. - do 3,9 proc.

⇒ Więcej o radiowej Trójce

(JSX, 17.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.