Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 15, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Amazon szuka 100 tys. pracowników

Amazon ma zadebiutować w Polsce jeszcze w tym roku (fot. Pixabay.com)

Amazon zaczyna rekrutację 100 tys. pracowników. Największy na świecie sprzedawca internetowy oferuje stanowiska w 100 magazynach i lokalizacjach operacyjnych, które otwiera w tym miesiącu. Jeszcze w tym roku może zadebiutować w Polsce.

Firma z siedzibą w Seattle według danych z 30 czerwca zatrudniała 876 800 osób, z wyłączeniem wykonawców produktów i personelu tymczasowego. Podczas pandemii Amazon zanotował 40-proc. wzrost przychodów w pierwszym kwartale i największy zysk w 26-letniej historii firmy. 

To już czwarty raz w tym roku, gdy Amazon ogłasza zapotrzebowanie na zatrudnienie olbrzymiej liczby pracowników. W marcu koncern zatrudnił 100 tys. osób, w kwietniu 75 tys., a na początku września jeszcze 33 tys. W ubiegłym tygodniu magazyn "Forbes" po raz trzeci z rzędu ogłosił właściciela firmy Jeffa Bezosa najbogatszym Amerykaninem.

„Dziennik Gazeta Prawna” podał, że debiut Amazona w Polsce jest możliwy jeszcze w listopadzie. 

(MAC, 15.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.