Dział: INTERNET

Dodano: Wrzesień 15, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TikTok w USA nie zostanie sprzedany, chce współpracować z Oracle

Chińska centrala nie chce oddać kontroli nad TikTokiem w USA (fot. Pixabay.com)

ByteDance nie sprzeda TikToka w Stanach Zjednoczonych. Chińska firma odrzuciła ofertę Microsoftu, chce natomiast kontynuować współpracę technologiczną z Oracle.

Właściciele popularnej aplikacji społecznościowej prowadzili rozmowy dotyczące jej zbycia na terenie USA po tym, jak Donald Trump wydał dekret nakazujący sprzedaż firmie amerykańskiej. Prezydent oznajmił, że jeżeli nie nastąpi to do 15 września, to serwis zostanie na tamtejszym rynku zamknięty. Powodem były podejrzenia, że TikTok przekazuje dane ok. 100 mln amerykańskich użytkowników chińskim służbom. ByteDance wielokrotnie zaprzeczał takim sugestiom.

Firma liczy, że nie udostępniając algorytmu serwisu Amerykanom, jednocześnie zapobiegnie jego zamknięciu na terenie USA dzięki współpracy z lokalnym partnerem. Prezes Oracle Larry Ellison jest zwolennikiem Trumpa, co w tej sytuacji ma duże znaczenie. Według nieoficjalnych informacji Reutera rząd chiński wolałby zamknąć serwis w Stanach Zjednoczonych, niż pozwolić, by stał się częścią wymuszonej transakcji, algorytm zaś wpadł w ręce Amerykanów.

Zgodnie z projektem umowy Oracle miałby być partnerem technologicznym ByteDance i przejąć zarządzanie danymi użytkowników TikToka w USA. Oracle negocjuje również przejęcie udziałów w jego amerykańskich operacjach.

(MAC, 15.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.