Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 14, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rozmowy Beaty Michniewicz wracają na antenę Trójki

Poranna rozmowa Beaty Michniewicz wraca na antenę po ponadmiesięcznej przerwie (screen YouTube.com/Polskie Radio)

Na antenę Programu III Polskiego Radia, po ponadmiesięcznej przerwie, wraca dziś "Salon polityczny Trójki" Beaty Michniewicz. Ma być nadawana również jej druga audycja "Śniadanie w Trójce".

"Program będzie miał charakter muzyczno-rozrywkowo-kulturalny z naciskiem na muzykę i kulturę. Nie znaczy to, że nie będzie publicystyki, czy polityki. Zostaje np. »Salon polityczny«, »Śniadanie polityczne«. Z urlopu wraca pani redaktor Beata Michniewicz" - zapowiedziała prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska w wywiadzie dla PAP, opublikowanym w niedzielę na stronie publicznego radia. 

W poniedziałek gościem Beaty Michniewicz w "Salonie politycznym Trójki" ma być europoseł PiS Adam Bielan. Ostatnią rozmowę dziennikarka poprowadziła 7 sierpnia, dzień później była gospodynią "Śniadania w Trójce".

Prezes Polskiego Radia w rozmowie zamieszczonej na stronie radia opowiada, że w Trójce "od kilkudziesięciu lat nic się nie zmieniało, także w sensie osobowym". Pytana przez PAP, czy kierownictwo i dziennikarze nie proponowali zmian, stwierdza: "Nie było tam takiego myślenia". Twierdzi, że "na sugestie, że trzeba coś zmienić, bo spada słuchalność, właściwie nie było żadnej reakcji". "A teraz słyszymy: »To jest nasz domek. Oddajcie nam naszą Trójkę«. Ale przecież Program Trzeci nie jest własnością żadnej grupki pracowników. Program Trzeci to radio publiczne" - mówi.

Agnieszka Kamińska przekonuje również, że działanie poprzedniego dyrektora Kuby Strzyczkowskiego "polegało na odgrzewaniu starego formatu, który już wcześniej tracił słuchalność". Twierdzi, że powodem jego odwołania "były poważne naruszenia regulaminu pracy i regulaminu organizacyjnego Polskiego Radia". Od 20 sierpnia dyrektorem Trójki jest Michał Narkiewicz-Jodko.

(KOZ, 14.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.