Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 11, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Warszawianka" z Szycem nowym serialem HBO, Żulczyk autorem scenariusza

Borys Szyc gra główną rolę w nowym serialu HBO (fot. materiały prasowe)

HBO rozpoczęło zdjęcia do serialu "Warszawianka" z Borysem Szycem w roli głównej. Produkcja powstaje na podstawie scenariusza Jakuba Żulczyka. Reżyseruje Jacek Borcuch.

Serial opowiada o tragikomicznych przygodach czterdziestoletniego playboya.
"»Warszawianka« to historia o miłości, przyjaźni, długach i kacu. Miejska ballada o śmiechu przez łzy, wschodach i zachodach słońca, bardzo złych decyzjach i ciągłym spadaniu na cztery na łapy" - opisuje w komunikacie Jakub Żulczyk, autor scenariusza.

Serial reżyseruje Jacek Borcuch. Autorem zdjęć jest Piotr Uznański. W roli głównej występuje Borys Szyc. Jego rodziców grają Krystyna Janda i Jerzy Skolimowski. W produkcji widzowie zobaczą również m.in. Zofię Wichłacz, Ilonę Ostrowską, Paulinę Gałązkę, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Jana Peszka, Martę Ścisłowicz i Jakuba Wieczorka.

Producentką serialu ze strony HBO Europe jest Izabela Łopuch, a producentami wykonawczymi HBO Europe są Johnathan Young, Steve Matthews i Antony Root. Producentem liniowym jest Andrzej Besztak reprezentujący Magnolia Films.

Serial otrzyma finansowanie z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w ramach systemu wspierania produkcji audiowizualnej, tzw. zachęt.

(KOZ, 11.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.