Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 11, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Kurzewski współwłaścicielem wrocławskiej telewizji Echo 24

Tomasz Kurzewski ma 51 proc. udziałów w spółce Telewizja Echo 24 (fot. materiały prasowe)

Tomasz Kurzewski, który wraz z żoną Dorotą Michalak-Kurzewską kontroluje firmę producencką ATM Grupa, został większościowym udziałowcem nadawcy telewizji Echo 24 z Wrocławia.

Tomasz Kurzewski kupił od Pawła Czumy i Tomasza Nykiela 51 proc. udziałów w spółce Telewizja Echo 24. Dotychczas to Czuma miał 51 proc., a Nykiel - 49 proc. Teraz obaj mają po 24,5 proc.

- Dla nas współpraca z panem Tomaszem to otwarcie na nowe możliwości dla rozwoju telewizji - mówi Paweł Czuma. - Ważne jest jego potężne doświadczenie, z tego chcemy głównie korzystać - dodaje.

Echo 24 wznowiło nadawanie w połowie 2019 roku. Stację uruchomiła spółka KarkonoszePlay (obecnie Telewizja Echo 24), którą od spółki Echo 24 (obecnie MWE Teleport) przejętej przez Michała Winnickiego, kupili Paweł Czuma i Tomasz Nykiel (były wiceprezes Echo 24). Winnicki kupił Echo 24 (nadawcę telewizji Echo 24, która nadawała od października 2016 roku do marca 2019 roku) od ATM Grupy. MWE Teleport jest operatorem lokalnego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej na Dolnym Śląsku, na którym nadaje. Stację oglądać można także w sieciach kablowych i internecie.

(KOZ, 11.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.