Dział: REKLAMA

Dodano: Wrzesień 11, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Netflix startuje z pierwszą globalną kampanią brandową - także w Polsce

W Polskiej wersji spotu pojawia się Agnieszka Grochowska (screen: YouTube/Netflix Polska)

Netflix rozpoczął pierwszą globalną kampanię marketingową, która obejmuje 27 krajów - w tym Polskę. Twarzą kampanii w naszym kraju jest aktorka Agnieszka Grochowska.

Kampania rozpoczyna się 11 września pod hasłem "One story away", a w polskiej wersji: "Jesteśmy o jedną historię od siebie". W komunikacji serwis zaznacza bowiem, że historie, które oglądamy i którymi się dzielimy, wpływają na to, jak postrzegamy siebie, innych i cały świat.

Netflix po raz pierwszy promuje w kampanii nie tylko wybrane premiery filmowe, lecz także wskazuje na różnorodność produkcji (m.in. "Stranger Things", "Sex Education", "Wiedźmin", "Porady różowej brygady", "The Crown"), podkreślając przy tym znaczenie serwisu filmowego jako nośnika prezentowanych historii. W polskiej odsłonie kampanii lektorką spotu jest Agnieszka Grochowska, odtwórczyni jednej z głównych ról w serialu Netflixa "W głębi lasu". Pojawia się także w spocie (w polskiej wersji).

W ostatnich dniach Netflix prowadził w Polsce kampanię teaserową. Na ulicach największych miast (Warszawa, Kraków) pojawiły się plakaty i billboardy, na których pokazano jedynie linię czasu (imituje linię w serwisie Netflix pokazującą, ile trwa film i ile już obejrzeliśmy) wraz z hasłami nawiązującymi do historii filmów i seriali Netflixa. Teraz zostaną zastąpione reklamami zawierającymi pełną kreację.

Kampania potrwa do 25 września w telewizji (TVN, Polsat, stacje lokalne), radiu, internecie i na nośnikach reklamy zewnętrznej. Jest realizowana w 27 krajach. Poza Polską są to m.in. USA, Kanada, Wielka Brytania, Hiszpania, Francja, Niemcy, Brazylia, Japonia. Kreację kampanii przygotowała agencja Akqa, a opracowaniem strategii zajęła się Akqa wraz z Ricebowl Strategy.

(IKO, 11.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.