Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 09, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szef Amazona po raz trzeci najbogatszym Amerykaninem w rankingu "Forbesa"

Jeff Bezos jest nie tylko najbogatszym Amerykaninem, uznaje się go też za najbogatszego człowieka na świecie (fot. Wikimedia Commons)

Jeff Bezos, szef i właściciel Amazona, trzeci rok z rzędu znalazł się na szczycie listy najbogatszych Amerykanów magazynu "Forbes". Jego majątek szacowany jest na ok. 202 mld dol.

Łączny majątek osób umieszczonych na liście Forbes 400 urósł do rekordowego poziomu 3,2 biliona dol., mimo że pandemia zdewastowała gospodarkę i spowodowała utratę pracy ponad 1,8 mln Amerykanów. Na liście pojawiło się 18 nowych osób, w tym Eric Yuan, dyrektor generalny Zoom Video Communications z majątkiem o wartości 11 mld dol.

Znaczący spadek odnotował prezydent Donald Trump - z miejsca 275. na 352. Wartość netto jego majątku spadła z 3,1 do 2,5 mld dol., ponieważ należące do niego biurowce, hotele i ośrodki wypoczynkowe mocno straciły podczas pandemii.

(MAC, 09.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.