Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 09, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

UEFA musiała zwrócić nadawcom telewizyjnym 680 mln dol.

W Polsce rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy transmitowały w tym sezonie TVP i Polsat (screen: YouTube/UEFA)

Wywołane przez pandemię koronawirusa zmiany w programie Ligi Mistrzów i Ligi Europy sprawiły, że Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) musiała zwrócić nadawcom telewizyjnym 680 mln dol. (ponad 2,5 mld zł), które w normalnej sytuacji trafiłyby do klubów uczestniczących w rozgrywkach.

Z powodu pandemii rozegrano mniej meczów w fazie pucharowej (zamiast meczu i rewanżu rozgrywano tylko jedno spotkanie). Jak podaje agencja AP, sprzedaż praw telewizyjnych i umowy sponsorskie na sezon 2020/21 przyniosły organizacji 3,8 mld dol.

Przed pandemią kluby biorące udział w rozgrywkach miały podzielić się sumą 2,55 mld dol. z nagród od UEFA. Nie wiadomo, czy pieniądze przeznaczone na zwrot dla nadawców będą pochodziły z tej kwoty.

W Polsce rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy transmitowały TVP i Polsat.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(JSX, 09.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.