Dział: PERSONALIA

Dodano: Wrzesień 07, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarła dziennikarka Radia Wolna Europa Danuta Pacyńska-Drzewińska

Danuta Pacyńska-Drzewińska w Radiu Wolna Europa pracowała przez 12 lat (screen: YouTube/wolnaeuropaPL)

4 września w wieku 89 lat zmarła Danuta Pacyńska-Drzewińska, wieloletnia dziennikarka Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa.

Danuta Pacyńska-Drzewińska na początku lat 50. rozpoczęła pracę w dziennikach warszawskich, m.in. w "Kurierze Polskim". Przez 20 lat pracowała w Telewizji Polskiej, w redakcji historycznej "Dziennika Telewizyjnego". W 1981 roku, w stanie wojennym, została zwolniona z pracy, rok później wyjechała z Polski do Austrii (na mocy tzw. paszportu w jedną stronę).

W 1982 roku została zatrudniona w Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa w Monachium, gdzie prowadziła audycje "Fakty, wydarzenia, opinie" i "Polska, jaka może być" oraz programy ekologiczne. W RWE pracowała do końca funkcjonowania sekcji polskiej w 1994 roku.

(JSX, 07.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.