Dział: PRASA

Dodano: Wrzesień 03, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Oskarżony o zlecenie zabójstwa Jana Kuciaka uniewinniony, zabójca dostał 25 lat

Do zabójstwa dziennikarza śledczego Jana Kuciaka i jego narzeczonej Martiny Kusnirovej doszło 21 lutego 2018 r. (fot. Mariusz Kowalczyk)

Sąd uniewinnił biznesmena Mariana Kocnera, oskarżonego o zlecenie zabójstwa dziennikarza Jana Kuciaka i jego narzeczonej Martiny Kusnirovej. Bezpośredni zabójca, Tomas Szabo, został skazany na 25 lat więzienia.

Specjalny Sąd Kryminalny w Pezinok uniewinnił głównego oskarżonego o zlecenie zabójstwa dziennikarza śledczego, twierdząc, że nie ma wystarczających dowodów, aby go skazać. Kuciak przed zabójstwem miał badać nielegalne działania Kocnera i jego powiązania z ówczesną partią rządzącą Smer SD. Sąd uniewinnił także przyjaciółkę Kocnera Alenę Zsuzsovą, oskarżoną o pośrednictwo w zleceniu zabójstwa.

Kocner, który obecnie przybywa w więzieniu za malwersacje finansowe, został jedynie skazany za posiadanie nielegalnej broni, za co otrzymał karę 5 tys. euro z możliwością zamiany na 5 miesięcy więzienia. 

Jednocześnie sąd skazał jednego z bezpośrednich zabójców Tomasa Szabo na 25 lat więzienia. Jego wspólnik Miroslav Marcek już wcześniej przyznał się do zabójstwa i został skazany na 23 lata więzienia.

Prokuratorzy mogą odwołać się od dzisiejszego werdyktu sądu.

Do zabójstwa dziennikarza śledczego Jana Kuciaka i jego narzeczonej Martiny Kusnirovej doszło 21 lutego 2018 r. we wsi Velka Maca. Dwóch zabójców, były policjant Tomas Szabo i jego kuzyn Miroslav Marcek, weszło do domu dziennikarza i jego narzeczonej i dokonało egzekucji.

Sprawdź, o czym piszemy
w najnowszym numerze

Okładka

(BAE, 03.09.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.