Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 28, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agora wróci do płacenia pensji w wysokości sprzed pandemii

Na koniec marca w Agorze były 2442 etaty (fot. Adrian Grycuk, Wikimedia Commons, CC BY-SA 3.0)

Od 15 października Agora wróci do płacenia pracownikom pełnych pensji i do pełnego wymiaru czasu pracy.

– Od samego początku zarząd Agory informował, że obniżka wynagrodzeń i wymiaru czasu pracy w Grupie Agora ma charakter przejściowy – odpowiada rzeczniczka Agory Agata Staniszewska. Jednak pracownicy spółki nie byli tego pewni. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że pracownicy "Gazety Wyborczej" mieli dostać maila z zapewnieniem o powrocie do pensji w wysokości sprzed obniżki spowodowanej lockdownem.

Rzeczniczka Agory tłumaczy, że obniżka wynagrodzenia była konieczna i miała na celu złagodzenie negatywnych konsekwencji skutków pandemii, w tym braku możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w wybranych sektorach.

15 kwietnia Agora obniżyła pracownikom o 20 proc. wynagrodzenia, a jednocześnie o 20 proc. zmniejszyła im czas pracy. Zgodnie z założeniami przedstawionymi zespołowi i podpisanym porozumieniem ze stroną społeczną po upływie 6 miesięcy, czyli 15 października, ma nastąpić powrót do wysokości pensji i wymiaru czasu pracy sprzed obniżki.

(BAE, 28.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.