Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 28, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Szef TikToka po trzech miesiącach rezygnuje ze stanowiska

Kevin Mayer przez wiele lat pracował dla Disneya, jako szef TikToka nie wytrzymał presji (screen: YouTube/Recode)

Kevin Mayer zaledwie trzy miesiące kierował TikTokiem. Jego miejsce od początku września tymczasowo zajmie Vanessa Papas, dyrektorka generalna firmy na Stany Zjednoczone.

Zmiana na stanowisku globalnego dyrektora generalnego to następstwo napiętej relacji z amerykańskimi władzami. 6 sierpnia Donald Trump wydał dekret mówiący, że TikTok na terenie USA zostanie zablokowany, jeśli w ciągu 90 dni nie zostanie przejęty przez amerykańską firmę. Serwis społecznościowy zapowiedział pozew sądowy. Właściciel aplikacji - chińska firma ByteDance - w czerwcu na stanowisko CEO desygnował Amerykanina po to, by sprawić wrażenie, że jest firmą międzynarodową i nie ma nic wspólnego z Pekinem.  

Odchodzący dyrektor generalny w liście do pracowników przyznał, że to właśnie narastające polityczne ciśnienie zmieniło jego nastawienie i "odchodzi z bólem serca". TikTok na terenie USA może zmienić właściciela. Trwają negocjacje z Oracle i Microsoftem, zainteresowany jest także Twitter.

Kevin Mayer rozpoczynał karierę w koncernie Disneya w 1993 roku, później odszedł do "Playboya", gdzie kierował wydaniami w internecie. Do Disneya wrócił w roku 2005, pełniąc różne funkcje kierownicze. Przed dwoma laty przejął odpowiedzialność za stworzenie platformy streamingowej Disney+, która od momentu rozpoczęcia działalności jesienią ub.r. ma już ponad 54 mln użytkowników. W maju Mayer odszedł z koncernu i został szefem TikToka.

(MAC, 28.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.