Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 28, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Ameryka da się lubić" oraz serial "Ludzie i bogowie" wśród jesiennych nowości TVP

Premiera programu "Ameryka da się lubić" w sobotę 12 września (fot. materiały prasowe)

W zaprezentowanych wczoraj jesiennych ramówkach TVP 1 i TVP 2 jest kilka premierowych pozycji programowych. Wśród nich show "Ameryka da się lubić", serial paradokumentalny "Kasta" oraz serial "Ludzie i bogowie". 

Od 13 września w Jedynce emitowany będzie 13-odcinkowy serial historyczny, reżyserowany przez Bodo Koxa, "Ludzie i bogowie". Serial ukazuje perypetie oddziału o kryptonimie "Pazur" działającego w czasie II wojny światowej w Warszawie. Emisja w niedziele o godz. 20.15.

W październiku swoją premierę będzie miał serial paradokumentalny "Kasta". Każdy odcinek opowiada historię człowieka, który sprzeciwia się niesprawiedliwym – według niego – wyrokom sądów. Ma być nadawany w TVP 1 w dni powszednie o 18.30.

"Motel Polska", który również będzie nadawany w TVP 1, to serial reality o tematyce polityczno-społecznej. Gospodarzem jest Jacek Łęski, który będzie zachęcał gości motelu do komentowania rzeczywistości politycznej, społecznej i kulturalnej. Emisja od 15 września we wtorki o godz. 21.

W sezonie jesiennym TVP 1 pokaże premiery Teatru Telewizji. Pierwszą z nich będzie spektakl "Trójkąt Bermudzki" w reżyserii Bodo Koxa, który zostanie wyemitowany 21 września. W sztuce wystąpili bracia Cezary i Radosław Pazura oraz Anna Karczmarczyk. Kolejną premierą Teatru Telewizji będzie, planowany na 5 października, spektakl "Halo, halo, tu mówi Warszawa" w reżyserii Ewy Małeckiej.  W obsadzie zobaczymy m.in.: Sambora Czarnotę, Sławomira Grzymkowskiego oraz Annę Grycewicz. 19 października widzowie Teatru Telewizji zobaczą dramat Mariana Hemara "Cud biednych ludzi" w reżyserii Zbigniewa Lesienia. W spektaklu zagrali m.in.: Rafał Fudalej, Małgorzata Rożniatowska i Kama Kowalewska.

 

Press

"Ludzie i bogowie" pojawią się w Jedynce 13 września (fot. materiały prasowe)

Z kolei na antenę Dwójki trafi nowy program rozrywkowy "Anything Goes. Ale Jazda!". W każdym odcinku będzie sześć gwiazd reprezentujących różne zawody. W programie wystąpią m.in.: Tomasz Karolak, Edyta Herbuś i Dawid Kwiatkowski. Program będzie emitowany od 11 września w piątki o godz. 20.45. Poprowadzi go Elżbieta Romanowska.

W TVP 2 pojawi się również nowy show "Ameryka da się lubić" nawiązujący do kultowego programu "Europa da się lubić". Gospodynią programu będzie Ida Nowakowska-Herndon. Prowadząca zaprosi do każdego odcinka czterech mieszkających w Polsce i mówiących po polsku Amerykanów oraz polskie gwiazdy. Premiera programu 12 września w sobotę o godz. 20.

Kolejną nowością w Dwójce będzie serial "Uzdrowisko", którego akcja toczy się w prywatnym uzdrowisku, a jego bohaterami są członkowie personelu medycznego i administracyjnego sanatorium. Serial emitowany będzie od poniedziałku do piątku o 19 od 31 sierpnia.

"Przyjaciele na zawsze" to nowy teleturniej w jesiennej ramówce Telewizji Polskiej, który pojawi się na antenie TVP 2. W programie gwiazdy w drużynach z przyjaciółmi z dawnych lat zagrają o pieniądze na wybrany cel charytatywny. Będą odpowiadać na pytania w trzech rundach. Pytania mają dotyczyć zagadnień szkolnych, trendów muzycznych, mody i filmu. Do wygrania jest 35 tys. zł, które drużyna może przekazać na wybrany cel. Wezmą w nim udział m.in. Joanna Jędrzejczyk, Michał Wiśniewski, Marcin Daniec. 

 

Ola Nguyen, zwyciężczyni programu "MasterChef" w TVN, i dziennikarz TVP Robert El Gendy poprowadzą w TVP 2 nowy program kulinarny "Smaki świata po polsku". Będą w nim opowiadać o kuchni, kulturze i codzienności mniejszości etnicznych i narodowych, które zamieszkują Polskę. Emisja od 6 września w każdą niedzielę o 11.15.

(BAE, 28.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.