Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 21, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Patrycja Macjon w zarządzie Radia Nowy Świat

Spółka Ratujmy Trójkę nie będzie miała prezesa (fot. Jakub Kamiński/East News)

Patrycja Macjon weszła do zarządu spółki Ratujmy Trójkę zarządzającej internetowym Radiem Nowy Świat.

Obok Patrycji Macjon w zarządzie zasiadają Anna Krakowska i Krzysztof Łuszczewski.

Patrycja Macjon jest twórczynią założonego w 2016 roku facebookowego profilu Ratujmy Trójkę, a także jednym z ośmiorga udziałowców spółki Ratujmy Trójkę. Udziały mają także: Magda Jethon, Anna Krakowska, Jan Chojnacki, Krzysztof Łuszczewski, Wojciech Mann, Jerzy Sosnowski i Piotr Jedliński.

- Spółka jest zarządzana przez trzyosobowy zarząd - informuje Patrycja Macjon. - Nowy prezes nie został, i w możliwej do przewidzenia przyszłości nie zostanie, wybrany - zapowiada.

10 sierpnia ze stanowiska prezesa spółki zrezygnował Piotr Jedliński. Odszedł po tym, jak dzień wcześniej próbował bronić używania przez Radio Nowy Świat na antenie formy męskoosobowej wobec aktywistki Margot. Zarówno ten fakt, jak i reakcja Jedlińskiego spotkały się z falą krytyki. Od reakcji Jedlińskiego odcięli się pozostali właściciele.

Radio Nowy Świat rozpoczęło nadawanie 10 lipca. Dotychczas na Patronite.pl rozgłośnia zebrała 3,11 mln zł.

(KOZ, 21.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.