Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 19, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Oracle także zainteresowany zakupem TikToka

Oracle, drugi na świecie sprzedawca oprogramowania, toczy z pierwszym - Microsoftem - bój o TikTok w USA (fot. Wikimedia Commons/Ordercrazy)

Oracle, jeden z największych na świecie twórców i sprzedawców oprogramowania, jest kolejnym chętnym na przejęcie w USA platformy TikTok od chińskiej firmy ByteDance. Dotychczas faworytem był Microsoft.

Według telewizji CNBC firmy Oracle i Microsoft są daleko przed innymi jako potencjalni nabywcy TikToka. Po tym, jak prezydent Donald Trump zdecydował, że TikTok w USA zostanie zablokowany, jeżeli nie przejmie go tam miejscowa firma (termin wrześniowy ostatnio wydłużono do 12 listopada), Chińczykom bardzo zależy na przeprowadzeniu tej transakcji. 

Microsoft bada możliwości zakupu brytyjskiego oddziału TikToka, a także jego przedstawicielstw w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii. Oracle jest zainteresowane tymi samymi przedstawicielstwami, oprócz brytyjskiego. Realne szanse na ewentualne przejęcie TikToka ma również Twitter.

(MAC, 19.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.