Temat: na weekend

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 14, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarz TVP 3 Lublin zaśmiecał plac, by zrobić materiał z tezą. Stracił pracę

Władze Lublina opublikowały nagranie z dziennikarzem TVP 3 na Facebooku (screen YouTube/naTemat.pl)

Kamera miejskiego monitoringu w Lublinie zarejestrowała twórczą pracę dziennikarza miejscowego ośrodka TVP, który wygrzebywał śmieci z ulicznego kosza i rozsypywał je, by zrobić materiał o zaniedbanym placu w centrum miasta. Nagranie wywołało burzę, a TVP 3 Lublin poinformowała, że rozwiązała w trybie natychmiastowym umowę z Tomaszem Zalewą.

„Sterty śmieci, butelki po alkoholu i nocne imprezy. Tak wygląda plac Lecha Kaczyńskiego w samym centrum Lublina. Mieszkańcy interweniują, na razie bez większego efektu” – to fragment materiału Tomasza Zalewy wyemitowanego w „Panoramie Lubelskiej” TVP 3. Dziennikarz rozmawiał też z przechodniami, którzy narzekali na zaśmiecony plac.

Zalewa miał pecha, bo jego pracę zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Władze Lublina postanowiły opublikować nagranie na swoim facebookowym profilu.

Dziennikarz TVP wygrzebał materiał ze śmietnika

Na filmie widać dziennikarza, który wyjmuje śmieci z kosza na pl. Lecha Kaczyńskiego i rozrzuca je, a zanieczyszczenia rejestruje kamerzysta.

„Nie nadążymy sprzątać śródmieścia, jeśli tak będziecie robić swoje »dziennikarstwo«" – napisano na profilu miasta na FB. 

Sprawę opisały lokalne media, a za nimi ogólnopolskie. Była szeroko komentowana w mediach społecznościowych. 

TVP 3 Lublin zwalnia dziennikarza-śmieciarza

W piątek rano oświadczenie wydał dyrektor i redaktor naczelny TVP 3 Lublin Ryszard Montusiewicz, który poinformował, że telewizja rozwiązała umowę z dziennikarzem.

„Zachowanie p. T. Zalewy, jako współpracownika TVP 3 Lublin, jest absolutnie nieakceptowalne, naganne, poza standardami dziennikarstwa i pracy w TVP” - napisał szef ośrodka. „P. T. Zalewa jest całkowicie i osobiście odpowiedzialny za wykreowaną i zarejestrowaną sytuację, która w dobrej wierze i zaufaniu wobec jego rzetelności dziennikarskiej została wyemitowana. Jego zachowanie i postawa jako współpracownika TVP uderzyła w wizerunek oddziału terenowego TVP w Lublinie oraz telewizji publicznej” - dodał.

Prezydentem Lublina jest związany z Platformą Obywatelską Krzysztof Żuk.

RAQ

Pozostałe tematy weekendowe

Twittera batalia z propagandą
Waldemar Śliwczyński - Czytam, słucham, oglądam
Łukaszenka przegrywa z internetem
* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.