Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 14, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Sony Pictures Television szykuje adaptację powieści Igora Brejdyganta

Projekt realizowany jest we współpracy z Polsatem (fot. materiały prasowe)

Sony Pictures Television Networks Central Europe, właściciel kanałów AXN, rozpoczęło w lipcu zdjęcia do nowego serialu kryminalnego, będącego adaptacją powieści Igora Brejdyganta "Rysa" oraz jej kontynuacji "Układ". Partnerem produkcji jest Polsat.

"Rysa", pierwsza część cyklu kryminalnego autorstwa Igora Brejdyganta, to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. Monika Brzozowska, policjantka pracująca w warszawskim wydziale zabójstw, stara się wygrać z dręczącymi ją lękami. Kobieta, w miarę prowadzenia dochodzenia w sprawie serii morderstw, zaczyna trafiać na tropy prowadzące do niej samej. Kontynuacją historii komisarz Brzozowskiej jest thriller polityczny "Układ".

W serialu widzowie zobaczą m.in. Julię Kijowską, Macieja Zakościelnego, Janusza Chabiora, Dawida Ogrodnika i Zbigniewa Zamachowskiego. Produkcję wyreżyserują: Maciej Migas, Łukasz Kośmicki i Leszek Dawid. Scenarzystą wiodącym jest Igor Brejdygant, a drugim scenarzystą - Bartosz Janiszewski.

Za produkcję odpowiada Endemol Shine Polska. Projekt realizowany jest we współpracy z Polsatem. SPT Networks CE nie podaje daty premiery serialu ani szczegółów dotyczących współpracy z Polsatem.

(KOZ, 14.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.