Dział: PERSONALIA

Dodano: Sierpień 13, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grzegorz Podżorny odchodzi z Rady Mediów Narodowych

Podżorny przesłał rezygnację do prezydenta Dudy, który go powołał do RMN (screen: Twitter.com/OnetWiadomosci)

Z zasiadania w Radzie Mediów Narodowych zrezygnował Grzegorz Podżorny, wybrany do RMN w 2016 roku z rekomendacji klubu Kukiz'15.

Podżorny swoją rezygnację przesłał do prezydenta RP Andrzeja Dudy, który powołał go do RMN.

"Po początkowej zgodzie na wprowadzenie pewnych cywilizowanych ram funkcjonowania Rady, czyli uchwaleniu regulaminu RMN, stopniowo zasadą działania Rady stawał się chaos i bieżące partyjne potrzeby" – napisał Podżorny w rezygnacji, którą cytuje "Super Express".

Dodał, że w Radzie nie było dyskusji nad zgłaszanymi projektami, a on i Juliusz Braun (zgłoszony przez Platformę Obywatelską) mieli pełnić "rolę listków figowych".

W RMN większość mają wybrani przez Sejm politycy Prawa i Sprawiedliwości: Elżbieta Kruk, Joanna Lichocka i Krzysztof Czabański.

Rada Mediów Narodowych powołuje i odwołuje władze mediów publicznych: Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, publicznych rozgłośni regionalnych i Polskiej Agencji Prasowej.

(KOZ, 13.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.