Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 13, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

HBO nakręci serial na podstawie filmu Jana Komasy "Sala samobójców. Hejter"

Główną rolę w filmie Jana Komasy (z lewej) gra Marcin Musiałowicz (fot. materiały prasowe Kino Świat)

Po tym, jak "Sala samobójców. Hejter" w reżyserii Jana Komasy stał się jednym z najpopularniejszych filmów na platformie Netflix, amerykański HBO postanowił nakręcić na jego podstawie serial.

Informację potwierdził amerykański portal Deadline.com. Producentami są Dan Farah i Roy Lee, natomiast Komasa i autor scenariusza Mateusz Pacewicz zostali współproducentami wykonawczymi. W pracę nad amerykańskim serialem zaangażowani są także Wojciech Kabarowski i Jerzy Kapuściński, czyli producenci polskiego filmu z firmy Naima Film. Na razie niewiele wiadomo o serialowej adaptacji. Przewidywana data premiery i obsada nie zostały jeszcze ogłoszone. 

Zanim film "Sala samobójców. Hejter" stał się hitem platformy Netflix, gdzie trafił na listę Top 10 w kilkunastu krajach, zdobył nagrodę na festiwalu Tribeca w sekcji Najlepszy międzynarodowy film fabularny.

(DN, 13.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.