Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Sierpień 11, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Forever Entertainment w pierwszym półroczu podwoił zysk i przychody

Wyniki spółki Forever Entertainment w pierwszym półroczu poprawiło rozpoczęcie sprzedaży gry "Panzer Dragoon: Remake" (screen YouTube/Panzer Dragoon: Remake)

Producent i wydawca gier komputerowych Forever Entertainment szacuje, że w pierwszym półroczu 2020 roku jego przychody ze sprzedaży wyniosły 15 mln zł, a zysk z działalności operacyjnej powiększony o amortyzację (EBITDA) - 7,2 mln zł.

W porównaniu z pierwszym półroczem 2019 roku tegoroczne przychody Forever Entertainment wzrosły o 135 proc., a EBITDA o 150 proc. Zysk netto spółki bez uwzględnienia zdarzeń jednorazowych oszacowano na 5,4 mln zł. "Szacowane wyniki finansowe za pierwsze sześć miesięcy 2020 roku są wyższe od wypracowanych przez emitenta w całym 2019 roku" – napisano w komunikacie giełdowym spółki, która notowana jest na NewConnect. Wczoraj kurs jej akcji spadł o 13,14 proc. (do 11,90 zł).

Forever Entertainment to producent gier na platformę Nintendo Switch. Na znaczącą poprawę wyników spółki w pierwszym półroczu wpłynęło rozpoczęcie sprzedaży gry „Panzer Dragoon: Remake” oraz wzrost wpływów z pozostałych produkcji wydawcy notowany w okresie pandemii wirusa COVID-19.

W ostatnim okresie Forever Entertainment podwyższył kapitał zakładowy w dwóch kontrolowanych spółkach - UF Games i Storm Trident. Ich akcje mają być wprowadzone do obrotu na rynku NewConnect.

Na 27 sierpnia Forever Entertainment zapowiada premierę gry "Ultimate Fishing Simulator". Będzie dostępna na platformie Nintendo Switch w Europie, Australii,  Nowej Zelandii, USA, Kanadzie i Meksyku.

(GK, 11.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.