Temat: film

Dział:

Dodano: Sierpień 10, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Śniegu już nigdy nie będzie" polskim kandydatem do Oscara

Film powstał na podstawie wspólnego scenariusza Szumowskiej i Englerta (fot. materiały prasowe)

Film Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta "Śniegu już nigdy nie będzie" to polski kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy - poinformował Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Wyboru dokonała komisja pod przewodnictwem Jana A.P. Kaczmarka.

Film będzie miał światową premierę w konkursie głównym Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Został też oficjalnie wybrany do Telluride Film Festival, jednego z najważniejszych amerykańskich festiwali filmowych.

Bohaterem obrazu Szumowskiej jest pochodzący ze wschodu Żenia. "Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od »gorszego« świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich" - opisuje fabułę PISF.

Film powstał na podstawie wspólnego scenariusza Szumowskiej i Englerta, który jest też autorem zdjęć. Grają m.in. Alec Utgoff, Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Andrzej Chyra. 

(WS, 10.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.