Temat: internet

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 07, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Jacek Kurski znowu prezesem TVP

Jacek Kurski został wybrany głosami polityków PiS (fot. Piotr Molecki/East News)

Rada Mediów Narodowych powołała w piątek Jacka Kurskiego na prezesa Telewizji Polskiej.

Za kandydaturą Jacka Kurskiego było troje członków RMN, jednocześnie polityków PiS: Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk i Joanna Lichocka. Przeciw jego powołaniu zagłosowali Juliusz Braun (trafił do RMN z rekomendacji PO) i Grzegorz Podżorny (z rekomendacji Kukiz’15).

Jacek Kurski został wybrany na dokończenie czteroletniej kadencji rozpoczętej w październiku 2016 roku.

Kandydatem na prezesa TVP był również producent Maciej Pawlicki.

RMN odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP na początku marca br. Kierował telewizją od stycznia 2016 roku. Dymisji Kurskiego domagał się prezydent Andrzej Duda, gdy na jego podpis czekała nowelizacja ustawy abonamentowej gwarantująca niemal 2 mld zł z budżetu państwa na media publiczne. Kurski otrzymał stanowisko doradcy zarządu, a pod koniec maja br. został powołany na członka zarządu telewizji.

Z dniem 7 sierpnia rezygnację z czasowego wykonywania czynności prezesa TVP złożył szef rady nadzorczej spółki Maciej Łopiński.

Poza Jackiem Kurskim w zarządzie TVP zasiada Mateusz Matyszkowicz.

(KOZ, 07.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.