Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 06, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Neil Young pozwał Trumpa za wykorzystanie jego utworu w kampanii

Neil Young to kanadyjsko-amerykański gitarzysta, wokalista i kompozytor rockowy (screen YouTube/neilyoungchannel)

Neil Young pozwał sztab wyborczy prezydenta Donalda Trumpa o naruszenie praw autorskich i bezprawne wykonywanie utworów muzycznych.

W skardze złożonej w sądzie okręgowym w Nowym Jorku Young sprzeciwił się wielokrotnemu odtwarzaniu "Rockin' in the Free World" oraz "Devil's Sidewalk" podczas wieców i wydarzeń politycznych, ze szczególnym uwzględnieniem zgromadzenia z 20 czerwca w mieście Tulsa w stanie Oklahoma. Young oświadczył, że wielokrotnie skarżył się na wykorzystywanie jego piosenek mimo braku licencji.

„Powód z czystym sumieniem nie może pozwolić, aby jego muzyka była piosenką przewodnią w trakcie dzielącej społeczeństwo kampanii ignorancji i nienawiści” - napisano w uzasadnieniu.

Neil Young to kanadyjsko-amerykański gitarzysta, wokalista i kompozytor rockowy. Wcześniej na nielegalne wykorzystywanie swoich utworów, podczas wieców bądź w postach na Twitterze, skarżyli się m.in. Bob Dylan, The Rolling Stones, Aerosmith, Linkin Park czy Elton John.

(MAC, 06.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.