Dział: RADIO

Dodano: Sierpień 05, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Janusz Niedziela szefem rady nadzorczej Polskiego Radia; odszedł z rady PAP

Janusz Niedziela odszedł z rady nadzorczej PAP (screen: YouTube.com/Rzeczpospolita TV)

Janusz Niedziela został przewodniczącym rady nadzorczej Polskiego Radia. Jednocześnie zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej.

O wyborze przewodniczącego rady nadzorczej Polskiego Radia zdecydowano podczas pierwszego w nowym składzie posiedzenia, które odbyło się w poniedziałek. Na wiceprzewodniczącego wybrano Grzegorza Kłoczkę, a na sekretarza - Magdalenę Niegierewicz. 

Nową radę nadzorczą Polskiego Radia 24 lipca powołała Rada Mediów Narodowych. Grzegorz Kłoczko jako jedyny z tej trójki był w radzie nadzorczej Polskiego Radia poprzedniej kadencji. Pracuje w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego jako dyrektor departamentu nadzoru właścicielskiego. Magdalena Niegierewicz od 2018 roku prowadzi kancelarię adwokacką.

Janusz Niedziela od 2017 roku był przewodniczącym rady nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej. Zrezygnował z zasiadania w niej w dniu powołania do rady nadzorczej Polskiego Radia. RMN ma się zająć uzupełnieniem składu rady nadzorczej PAP w piątek 7 sierpnia.

(KOZ, 05.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.