Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 03, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bez "Osieckiej" jesienią w TVP

Magdalena Popławska gra Agnieszkę Osiecką (fot. TVP)

Telewizja Polska jesienią nie pokaże serialu "Osiecka" o wybitnej poetce i autorce tekstów piosenek, zmarłej w 1997 roku Agnieszce Osieckiej.

TVP początkowo planowała umieścić serial w wiosennej ramówce, ale przesunęła emisję na jesień. Ostatecznie jednak "Osiecka" nie znalazła się w jesiennej ramówce.

W serialu biografia artystki zostanie przedstawiona w 13 odcinkach, a jej tłem są artystyczne, obyczajowe i polityczne realia tamtych czasów. Rolę Agnieszki Osieckiej grają Eliza Rycembel i Magdalena Popławska. W serialu występują też m.in. Karolina Piechota, Mikołaj Roznerski, Piotr Żurawski, Grzegorz Małecki, Maria Pakulnis i Jan Frycz.

Po raz pierwszy emisję zapowiadano w marcu, ale wtedy zdecydowano się przesunąć termin ze względu na trwające prace postprodukcyjne.

(KOZ, 03.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.