Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 03, 2020

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Dziennikarz OKO.press zaatakowany podczas marszu nacjonalistów

Dziennikarz OKO.press zaatakowany na marszu nacjonalistów (screen YouTube/OKO.press)

Maciej Piasecki, dziennikarz OKO.press, który relacjonował sobotni marsz środowisk narodowych w stolicy, został poturbowany przez jego uczestników. Sprawa została zgłoszona policji.

Piasecki relacjonował na facebookowym koncie OKO.press sobotni marsz nacjonalistów w rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Jak opowiadał, na schodach prowadzących do pomnika Powstania Warszawskiego przy pl. Krasińskich zagrodzono mu drogę. Następnie niektóre ze zgromadzonych tam osób zaczęły go szturchać. "Byłem popychany, bity, wreszcie rzucony na ziemię" - mówi Piasecki, cytowany przez OKO.press. Atak widać na nagranym przez niego filmie.

Jak zaznacza serwis, dziennikarz "nie doznał żadnych poważniejszych obrażeń, ma kilka siniaków, bolą go plecy od upadku. Jest zmaltretowany psychicznie". Piasecki zgłosił atak policji. - Policja potraktowała czyn jako naruszenie artykułu 43 Prawa prasowego i zawiadomiła prokuraturę - mówi "Presserwisowi". Przepis ten mówi o używających "przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia dziennikarza do opublikowania lub zaniechania opublikowania materiału prasowego albo do podjęcia lub zaniechania interwencji prasowej". Grozi za to do trzech lat pozbawienia wolności.

Sobotni Marsz Powstania Warszawskiego pod hasłem "Niemieckie zbrodnie nierozliczone" zorganizowały Stowarzyszenie Marszu Niepodległości i Roty Marszu Niepodległości.

W czerwcu dziennikarka serwisu Dominika Sitnicka została uderzona przez jednego z mężczyzn przed koncertem Jana Pietrzaka w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Redakcja złożyła zawiadomienie o przestępstwie.

(JSX, 03.08.2020)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.